Doradztwo, innowacje, jakość

PL | EN

Maszyny Cavitec

Firma CAVITEC jest znana na całym świecie ze swoich doskonałych maszyn do laminowania i powlekania. Współpracujemy z wysokiej jakości partnerami, którzy podzielają nasz standard jakości i gwarantują pełną funkcjonalność naszych maszyn. Nasze szyte na miarę systemy maszyn oferują maksimum elastyczności, jakości i wydajności.

Projektujemy maszyny dla różnych gałęzi przemysłu i zastosowań. Nasza technologia gwarantuje Państwu doskonały produkt, który spełni wszystkie Państwa potrzeby techniczne i handlowe.

Dzięki naszym produktom wyznaczamy standardy i najnowocześniejsze technologie laminowania i powlekania.

CAVITEC (marka Santex Rimar AG) opracowuje, projektuje i produkuje linie do impregnacji, powlekania i laminowania w oparciu o dobrze znane technologie dwóch zintegrowanych firm CAVITEC Caratsch i Villars.

 

CAVITEC oznacza SZWAJCARSKĄ PRECYZJĘ I TECHNOLOGIĘ
i jest Twoim najbardziej kompetentnym partnerem w dostawach maszyn i technologii dla
przemysłu kompozytowego i powleczeń klejem termotopliwym oraz laminowania różnych tekstyliów technicznych i zastosowań odzieżowych.

Jesteśmy uznanym partnerem biznesowym w międzynarodowym segmencie samochodów premium dla producentów i dostawców motoryzacyjnych. CAVITEC koncentruje się nie tylko na wysokiej wydajności, ale także na wysokiej elastyczności, niezawodności i trwałości swoich koncepcji maszyn i instalacji w różnych branżach i obszarach zastosowań. Ponadto zrównoważony rozwój i opłacalność procesów oraz ostrożne obchodzenie się z zasobami naturalnymi i ludzkimi są bardzo ważnymi czynnikami, które umożliwiają oferowanie naszym klientom indywidualnych rozwiązań. Współpracujemy z wysokiej jakości partnerami, którzy podzielają nasze standardy i pasję oraz gwarantują pełną funkcjonalność naszych maszyn.

Naszą orientacją jest zawsze nasz klient i rynek. Są kluczowymi czynnikami stałego rozwoju nowych, innowacyjnych pomysłów.

 

Centrum techniczne CAVITEC jest jednym z najważniejszych i najbardziej wykwalifikowanych ośrodków doskonałości w technologii laminowania i powlekania na całym świecie. Oferujemy naszym klientom nieskończone możliwości testowania nowych materiałów oraz nowych procesów i zatwierdzania ich do masowej produkcji. Niezależnie od złożoności Twojego zapotrzebowania, cavitec jest idealnym partnerem. Nasi eksperci wspierają Cię we wszystkich aspektach przetwarzania i obróbki nowych materiałów, a także w opracowywaniu zupełnie nowych technologii przetwarzania dla bardzo złożonych produktów. Zespół centrum technicznego Cavitec pomaga w opracowaniu od podstaw rozwiązania gotowego do produkcji.


Nasze zakłady pilotażowe wspierają naszych klientów w symulowaniu rozwoju maszyn produkcyjnych na pełną skalę, nowe procesy i materiały oraz zapewniają wydajność i tempo produkcji.

 

Nasze centrum techniczne ściśle współpracuje z ekspertami z dziedziny chemii, badań i rozwoju oraz przemysłu, aby dostarczać szybkie i bezpieczne rozwiązania. To jest powód, dla którego bierzemy udział w różnych programach badawczych dla różnych zastosowań, takich jak tekstylia wielofunkcyjne i nowe rozwiązania w zakresie komponentów elektronicznych i rozwiązań opakowaniowych. Nasz zespół ekspertów oferuje wysoką gęstość kompetencji w zakresie inżynierii mechanicznej, technologii przetwarzania i chemii, co pozwala nam wyznaczać nowe trendy i zatwierdzać nowe rozwiązania w zakresie produkcji.

Nasi klienci czerpią korzyści z tego know-how w każdym aspekcie współpracy z CAVITEC

 

Jednym z najważniejszych zadań działu badawczo-rozwojowego firmy CAVITEC jest opracowywanie gotowych do wdrożenia rozwiązań. Rozwiązania te obejmują walidację technologii maszyn, aplikacji i napędów, a także komponentu chemicznego wraz z dodatkowymi substratami, aby zapewnić naszym klientom szybkie i bezpieczne wejście do pożądanych aplikacji. Dzięki tej praktyce jesteśmy w stanie zredukować do minimum nakłady finansowe i kadrowe na badania i rozwój. Dostarczamy te rozwiązania dla każdej dziedziny portfolio, zawsze zgodnie z regionalnymi standardami i normami danej branży, aby zagwarantować natychmiastowe rozpoczęcie produkcji.

Głowice aplikacyjne

 • matryca szczelinowa
 • wałek zwykły
 • wałek wklęsły

Różnorodność technik obróbki

 • laminowanie
 • powlekanie
 • łączenie
 • wykańczanie

Linia suszenia i kondensacji

Elastyczne prowadzenie materiału

Obsługa towarów walcowanych i format

 • Kleje i środki powlekające
 • kleje termotopliwe
 • kleje termotopliwe utwardzane wilgocią i wiążące promieniowanie UV
 • kleje i środki powlekające na bazie rozpuszczalników wodne

Sprzęt pomiarowy i testujący na zamówienie