Doradztwo, innowacje, jakość

PL | EN

Maszyny Lacom

Firma LACOM jest znana na całym świecie ze swoich doskonałych maszyn do laminowania i powlekania. Współpracujemy z wysokiej jakości partnerami, którzy podzielają nasz standard jakości i gwarantują pełną funkcjonalność naszych maszyn. Nasze szyte na miarę systemy maszyn oferują maksimum elastyczności, jakości i wydajności.

Projektujemy maszyny dla różnych gałęzi przemysłu i zastosowań. Nasza technologia gwarantuje Państwu doskonały produkt, który spełni wszystkie Państwa potrzeby techniczne i handlowe.

 

Dzięki naszym produktom wyznaczamy standardy i najnowocześniejsze technologie laminowania i powlekania.

 

LACOM GmbH należy do rozwijającej się średniej wielkości niemieckiej Grupy Kiener, która jest znana na całym świecie ze swoich kompetencji w zakresie maszyn do laminowania i powlekania, a także rozwiązań opartych na robotach.

 

Jesteśmy uznanym partnerem biznesowym w międzynarodowym segmencie samochodów premium dla producentów i dostawców motoryzacyjnych. LACOM koncentruje się nie tylko na wysokiej wydajności, ale także na wysokiej elastyczności, niezawodności i trwałości swoich koncepcji maszyn i instalacji w różnych branżach i obszarach zastosowań. Ponadto zrównoważony rozwój i opłacalność procesów oraz ostrożne obchodzenie się z zasobami naturalnymi i ludzkimi są bardzo ważnymi czynnikami, które umożliwiają oferowanie naszym klientom indywidualnych rozwiązań. Współpracujemy z wysokiej jakości partnerami, którzy podzielają nasze standardy i pasję oraz gwarantują pełną funkcjonalność naszych maszyn.

Jako jeden z wiodących producentów maszyn do laminowania i powlekania, nasze technologie i innowacje były motorem sukcesu. Głowica aplikacyjna z matrycą szczelinową, technika Gravur-Roller oraz technologia Multi-Roller to tylko niektóre przykłady rozwoju przyszłościowych pomysłów. System Multi-Purpose to najbardziej innowacyjna i najnowocześniejsza technologia, jaką kiedykolwiek widziano w laminowaniu i powlekaniu. Naszą orientacją jest zawsze nasz klient i rynek. Są kluczowymi czynnikami stałego rozwoju nowych, innowacyjnych pomysłów.

Centrum techniczne LACOM jest jednym z najważniejszych i najbardziej wykwalifikowanych ośrodków doskonałości w technologii laminowania i powlekania na całym świecie. Oferujemy naszym klientom nieskończone możliwości testowania nowych materiałów oraz nowych procesów i zatwierdzania ich do masowej produkcji. Niezależnie od złożoności Twojego zapotrzebowania, LACOM jest idealnym partnerem. Nasi eksperci wspierają Cię we wszystkich aspektach przetwarzania i obróbki nowych materiałów, a także w opracowywaniu zupełnie nowych technologii przetwarzania dla bardzo złożonych produktów. Zespół centrum technicznego LACOM pomaga w opracowaniu od podstaw rozwiązania gotowego do produkcji.


Nasze centrum techniczne ściśle współpracuje z ekspertami z dziedziny chemii, badań i rozwoju oraz przemysłu, aby dostarczać szybkie i bezpieczne rozwiązania. To jest powód, dla którego bierzemy udział w różnych programach badawczych dla różnych zastosowań, takich jak tekstylia wielofunkcyjne i nowe rozwiązania w zakresie komponentów elektronicznych i rozwiązań opakowaniowych. Nasz zespół ekspertów oferuje wysoką gęstość kompetencji w zakresie inżynierii mechanicznej, technologii przetwarzania i chemii, co pozwala nam wyznaczać nowe trendy i zatwierdzać nowe rozwiązania w zakresie produkcji. Nasi klienci czerpią korzyści z tego know-how w każdym aspekcie współpracy z LACOM.


Jednym z najważniejszych zadań działu badawczo-rozwojowego firmy LACOM jest opracowywanie gotowych do wdrożenia rozwiązań. Rozwiązania te obejmują walidację technologii maszyn, aplikacji i napędów, a także komponentu chemicznego wraz z dodatkowymi substratami, aby zapewnić naszym klientom szybkie i bezpieczne wejście do pożądanych aplikacji. Dzięki tej praktyce jesteśmy w stanie zredukować do minimum nakłady finansowe i kadrowe na badania i rozwój. Dostarczamy te rozwiązania dla każdej dziedziny portfolio LACOM, zawsze zgodnie z regionalnymi standardami i normami danej branży, aby zagwarantować natychmiastowe rozpoczęcie produkcji.

Głowice aplikacyjne

 • matryca szczelinowa
 • wałek zwykły
 • wałek wklęsły

Różnorodność technik obróbki

 • laminowanie
 • powlekanie
 • łączenie
 • wykańczanie

Linia suszenia i kondensacji

Elastyczne prowadzenie materiału

Obsługa towarów walcowanych i format

 • Kleje i środki powlekające
 • kleje termotopliwe
 • kleje termotopliwe utwardzane wilgocią i wiążące promieniowanie UV
 • kleje i środki powlekające na bazie rozpuszczalników wodne

Sprzęt pomiarowy i testujący na zamówienie